Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. W wyniku upadku potęg zaborczych i własnych działań Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało młodym Polakom przywiązanie do języka i kultury narodowej. W związku z zaleceniami Rządu RP nie możemy, jak co roku, zorganizować uroczystości patriotycznych w szerokim wymiarze, jak zawsze to czyniliśmy w naszej Szkolnej Wspólnocie gromadząc się na Mszy świętej szkolnej sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny. Mimo wspomnianych utrudnień pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie dziękując Bogu za dar wolności, prosząc o pokój i pomyślność dla wszystkich Jej obywateli. Zachęcamy także nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły do wzięcia w tym dniu we Mszy świętej w intencji Ojczyzny, które będą odprawiane w Waszych kościołach parafialnych. Niech to będzie wyrazem włączenia się się naszej Wspólnoty Szkolnej w uroczyste obchody Narodowego Święta oraz uczczenia Niepodległej Ojczyzny.
 
Do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną.

Od poniedziałku, 9 listopada br. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych dyrektorzy szkół mogą umożliwić uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach. Zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego w wysokości 500 zł w zakresie poniesionych kosztów związanych z kształceniem na odległość.

źródło: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

Zapraszamy Was na rekolekcje C&S ON-LINE. Są to rekolekcje dla osób rozeznających swoje powołanie oraz zainteresowanych duchowością franciszkańską. Odbędą się one w dniach 7-8 listopada 2020 r.

C&S ON-LINE… mieliśmy nadzieję, że uda nam się spotkać, ale niestety. Nasz franciszkański dom w Zakopanem jest obecnie objęty kwarantanną. Zresztą rozsądek nakazuje, aby przy tak wysokich liczbach zakażeń i wprowadzonych obostrzeniach, rekolekcje przenieść do Internetu.
Ma to oczywiście swoje plusy – możesz uczestniczyć bez konieczności dojazdu. Nawet jeśli mieszkasz od nas bardzo daleko, to i tak w tym czasie możemy być razem!

Wierzymy w to, że Bóg jest Panem miejsca i czasu. On będzie z nami, pomimo, że będziemy w różnych miejscach.

Rekolekcje odbędą się w dniach 7-8 listopada 2020 r. (sobota – niedziela). W oba te dni połączymy się ze sobą internetowo w godzinach od 9:00 do 12:00. W planie mamy wspólną modlitwę, konferencje, czas na osobiste przemyślenia, wspólne dzielenie oraz możliwość indywidualnej rozmowy.

Jeśli nie pasuje Ci termin, masz kiepski Internet, albo masz po prostu dość przebywania w przestrzeni on-line, to i tak zachęcamy Cię do podjęcia kontaktu z nami. Spróbujemy zawalczyć o spotkanie na żywo. Odezwij się!  Podajemy numer kontaktowy 725 160 800.

 

!

 

 

Zło dobrem zwycieżaj! Powoli to zdanie staje się praktyczną poradą na każdy dzień, a nie tylko pięknym zdaniem z przeszłości. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko męczennik. Ilu z nas wchodzi teraz na tę drogę? Jak ta sytuacja będzie się rozwijać? Dokąd prowadzi nas Matka Boża? Oddajemy wszystko dobremu Bogu Ojcu.

 

Różaniec Do Granic Nieba to nie przypadek! Akurat teraz. To wszystko było przewidziane dużo wcześniej, choć nikt, tu na ziemi tego nie planował.

 

Zapraszamy Cię, byś wziąć udział w Bożym planie dla Polski i całego świata.

 

Więćej informacji możesz uzyskać klikając na poniższel inki

 

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. następnego dnia czyli 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Te dni kojarzą się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Kościół w tych dniach oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej oraz otacza modlitwą tych wszystkich, którzy na ten radosny moment spotkania z Bogiem oczekują. Wiernym zaś pielgrzymującym jeszcze na ziemi wskazuje drogę, która ma zaprowadzić ich do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką oraz naszymi bliskimi, którzy odeszli do domu Ojca. Zachęcając do owocnego przeżycia wspomnianych dni w tym wyjątkowym czasie Informujemy, że 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych prowadzonych w tym roku szkolnym ze względu rozwijającą się sytuację pandemii w trybie stacjonarnym oraz zdalnym.

 

 

.

 

 
 
 

logo bip