Komunikat związany z formą Kształcenia Zdalnego w naszej szkole

Ze względu na obecne warunki epidemiczne ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 24 maja. Zatem kontynuujemy naszą pracę w formie kształcenia zdalnego.

Drodzy Uczniowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dniem 25 marca rozpoczynacie realizację obowiązku szkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wielu z Was już w ten sposób pracowała z nauczycielami w ostatnim czasie. Do komunikacji z Wami i Waszymi Rodzicami wykorzystujemy nasze zasoby oraz nowoczesne technologie. W tym artykule znajdziecie najnowsze i najważniejsze informacje.

Zaczynacie swoją codzienną aktywności w dzienniku Librus Synergia. Do dyspozycji całej społeczności szkolnej pozostaje dobrze Wam znana platforma Office 365, rekomendowana przez MEN Zintegrowana Platforma Edukacyjna e-podręczniki.pl, materiały przygotowane przez CKE i OKE, a także inne materiały wskazane przez nauczyciela.
Nauczanie odbywać się będzie zgodnie z planem lekcji. Nauczyciele w dzienniku Librus Synergia zaplanują dla Was pracę na cały tydzień do zrealizowania w poszczególnych przedmiotach. Przygotowaliśmy dla Was różne formy pracy. Bedą to filmy, zdjęcia, przykłady, animacje, rozmaite zasoby i dedykowane ćwiczenia do nich. Nie zabraknie także tego, co najbardziej lubicie czyli interaktywnych ćwiczeń i ciekawych Quizów. Będą też lekcje online na MS Teams, w których będziecie mogli wziąć udział na żywo, lub obejrzeć je w dogodnym czasie. Pozwoli Wam to zaplanować i odpowiednio zorganizować pracę. Wszystkie lekcje online automatycznie wpiszą się do Waszych kalendarzy, a prócz tego nauczyciele zamieszą je w terminarzu w "Librusie".

Wasi nauczyciele będą Was wspierać na każdym etapie Waszego działania. Możecie się z nimi kontaktować za pomocą wiadomości w "Librusie", za pomocą poczty elektronicznej albo w Teams. Wszystkie te kanały są aktywne. Będziecie mieli dostęp do zaplanowanych lekcji: (organizacja - zaplanowane lekcje). Tutaj będą widoczne materiały przekazane przez nauczycieli. Kolejne miejsce, to moduł zadania domowe. W tych miejscach mogą się pojawiać również odnośniki do aktywności np. w MS Teams lub innych platformach wskazanych przez nauczyciela - wszystko po to, abyście Wy, a przede wszystkim Wasi Rodzice wiedzieli z wyprzedzeniem o tym, jak będzie przebiegała Wasza nauka w każdym tygodniu.

Za Waszą obecność, zaangażowanie, wykonywane zadania, udział w różnych aktywnościach, będzie odnotowywana obecność oraz wystawiane oceny.

W razie pytań kontaktujcie się ze swoimi wychowawcami, którzy pomogą Wam we wszystkich sprawach. Do Waszej stałej dyspozycji pozostaje też Pani Pedagog.

Zdalne nauczanie w naszym Liceum i SP  jest kontynuowane przez naszych nauczycieli w pełni. Starannie prowadzą lekcje, łącznie z godzinami wychowawczymi i w-f.  Mamy dobry kontakt.  Brakuje tylko osobistych i wspólnotowych spotkań. Bardzo brakuje, że aż tęsknimy za sobą.

Bardzo Droga, Kochana Młodzieży klas VIII

 

       Z wielką radością będziemy Was witać w naszym Liceum im. św. Franciszka. Trochę już wiecie, trochę nas znacie. Jednak warto dokładniej zapoznać się z tym, co ma w sobie ta wspólnota. Przede wszystkim – atmosfera przyjaźni, życzliwości, którą wszyscy staramy się tworzyć. Ponadto – co jest wyjątkowe i bardzo ważne – można wybierać kierunki kształcenia,  a więc zestaw przedmiotów, języków obcych,  które chcesz. Będziesz też miał możliwość zmiany.

     Uczniowie z wysoką średnią ocen i bardzo dobrą opinią oraz uczniowie z niezamożnych rodzin uzyskują stypendia w formie zwolnień z opłat.   

     Kandydaci do Liceum mogą wybierać wychowawcę. Proponowani: Barbara Jujeczka, Małgorzata Wachowska, Mariusz Tokarczyk, Karolina Marszałek Duda, Agnieszka Wieteska. Wychowawcami zostają ci nauczyciele, którzy uzyskają najwięcej chętnych…          

     Zapraszając do naszego Liceum im. św. Franciszka kierujemy się wyłącznie myślą o Waszej jak najlepszej przyszłości. Zdajemy sobie sprawę, że to ważne zadanie. Zapewniamy, że z miłością będziemy się starać ze wszystkich sił, na wszelkie godziwe sposoby spełnić spełnić słuszne oczekiwania młodzieży. 

 

  W sprawie przyjęć proszę pisać, dzwonić, przyjść: 666609959, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.,  76.7244214, ul. Ojców: Zbigniewa i Michała 1, 59-220 Legnica, www.klo.franciszkanie.pl.    

  

Proszę o przekazanie zaproszenia, zachęty swoim koleżankom, kolegom. Kochamy Was bardzo i dlatego zapraszamy do naszego Liceum.    

                                                                                o. Józef, dyr.

 

 

 

 W naszym Liceum Ogólnokształcącym im. św. Franciszka każdy ma możliwość wyboru kierunków kształcenia:

 

o    matem., fiz., inform., biol., chem., geogr.,   humanistyczne i inne,

o    są liczne zajęcia fakultatywne, zwłaszcza z przedmiotów wybranych na maturę.  

 

Klasy liczą do 18 uczniów.

 

W każdej klasie podstawowy lub poszerzony język obcy: angielski, niem., hiszp., franc.,  włoski, łac. Jest wiele  kółek zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych: teatr, muzyka, języki obce, sport, plastyka,  filozofia, historia sztuki, dziennikarstwo i inne według  oczekiwań uczniów. 

 

     Do naszego Liceum już  można się zgłaszać. Oprócz elektronicznego naboru można kontaktować się: 

ul. Ojców: Zbigniewa i Michała 1

59-220 Legnica

tel. 76 72 44 214,   fax 76 72 44 200, 

www.klo.franciszkanie.pl

Rok założenia szkoły - 1957.    Uprawnienia szkoły publicznej od 1980 r.

 

Uczniowie posiadający świadectwo z wyróżnieniem mają stypendium. Obejmuje ono także tych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej.

 

     Zapraszamy serdecznie do nas w odwiedziny, gdy już będzie to możliwe, by zapoznać się ze szkołą na miejscu! Zdalnie również  przyjmujemy. Telefonicznie można wypytać o wszystko.    

      Internat jest na miejscu przy Liceum.

godło

logo bip