Dnia 7. października 2021 grupa naszych uczniów wzięła udział w XI edycji konkursu Maks Matematyczny organizowanym przez firmę Mogalo .
Uczestnicy rozwiązywali w ramach konkursu dwa zadania optymalizacyjne w formie internetowych gier matematycznych.
Wyniki zmagań naszych uczniów poznamy za 3. tygodnie.

244637659 3040339122852868 5947927135205005446 n

 

Dnia 4.10 w naszym liceum obchodziliśmy święto patrona - św. Franciszka z Asyżu. W tymże dniu zorganizowane zostały także wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Po oddaniu głosów uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, w czasie której klasy 1 LO złożyły ślubowanie. Następnie o. dyrektor Andrzej Łaniecki uroczyście ogłosił wyniki wyborów.

Mamy przyjemność poinformować, że nowym przewodniczącym Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego został Kajetan Tracz z klasy 2B. Dziękujemy także Tymoteuszowi Bałtrukiewiczowi za pełnienie funkcji przewodniczącego w poprzednim roku szkolnym.

Serdecznie gratulujemy Kajetanowi i życzymy pomyślności w pełnieniu ważnej funkcji.

IMG 2923 str

Wczoraj na uroczystej sesji Rady Miejskiej Prezydent Legnicy nagrodził osoby zasłużone dla miasta i lokalnych społeczności.
Jednym z odznaczonych został o. Jan Janus, który nie tylko był proboszczem parafii p.w. św. Jana Chrzciciela oraz gwardianem klasztoru, w którym mieści się nasza szkoła, ale także pełniącym obowiązki dyrektora i wieloletnim katechetą. Cała społeczność naszego liceum i szkoły podstawowej gratuluje ojcu Janowi tego wyróżnienia oraz składa serdeczne podziękowania za wszystkie lata owocnej współpracy.

Zdjęcia: WO, lca.pl
W dniu 680. rocznicy poświęcenia Katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy, podczas uroczystej mszy świętej nastąpił ingres nowego biskupa legnickiego - Andrzeja Siemieniewskiego. Wśród obecnych prezbiterów znajdował się również nuncjusz apostolski w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio.
 
Na uroczystości tak ważnej dla miasta i diecezji nie mogło zabraknąć delegacji uczniów i nauczycieli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, wraz ze sztandarem szkoły.

Dzień 17. września w kalendarzu liturgicznym jest świętem Stygmatów św. Franciszka - tradycyjnie, cała szkolna wspólnota zgromadziła się na mszy świętej, która została poprzedzona referatem naszych uczennic dotyczącym zbrojnej napaści ZSRR na Polskę. Dzieci i młodzież, szczególnie z najmłodszych klas, mogli poznać kolejne fakty z naszej historii.

W czasie dzisiejszej liturgii nastąpiło również mianowanie nowych ceremoniarzy szkolnych, którzy będą dbać o piękno sprawowanych przez naszą wspólnotę Eucharystii, a o. Piotr zapoczątkował nową tradycję - błogosławienia tornistrów i przyborów szkolnych. Ponadto, troje uczniów naszych szkół, otrzymało stypendia z rąk dyrektora o. Andrzeja Łanieckiego.

Mszę świętą zakończyło specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Franciszka.

 
8 września br.  o godz. 10. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej Legnickiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych nauczycielom i pracownikom szkół i placówek w województwie dolnośląskim. Zasłużonych dla dolnośląskiej edukacji nauczycieli odznaczeniami państwowymi udekorował Wicewojewoda Dolnośląski Bogusław Szpytma natomiast  Medale Komisji Edukacji Narodowej wręczył Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. 
 
Wśród odznaczonych pedagogów znaleźli się także nauczyciele z naszej szkoły. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała prof. Barbara Jujeczka; Medale Komisji Edukacji Narodowej - prof. Dorota Chrzanowska, prof. Dariusz Sudoł i o. Piotr Marszałkiewicz, zaś nagrodę kuratora za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej - prof. Beata Dzierżyk.
 
Wyróżnionym nauczycielom naszej szkoły serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
 

  logo LS