Mów Panie, bo sługa Twój słucha! (1 Sm 3,10)
 
Podczas tegorocznego wielkiego postu chcemy dać propozycję dla młodych osób gromadzących się przy naszych klasztorach do wspólnego odkrywania słowa Bożego, które prowadzi nas w tym czasie. Propozycja to sześć spotkań będących wprowadzeniem do litugii niedzielnej. Będą się one w sobotę wieczorem (20:15-21:00).
Spotkania będą odbywać się na platformie Zoom - link do formularza zgłoszeniowego oraz szczegółowe informacje:
 
 
Pozdrawiam w Panu!
br. Łukasz Gora
 
 
Przed nami kolejne rekolekcje dla młodych mężczyzn, którzy rozeznają swoje powołanie, albo po prostu interesują się franciszkańską duchowością!  Odbędą się one 27-28 lutego (sb-nd) i łączyć się będziemy w Duchu Świętym i przy pomocy platformy Zoom.
 
 

Siedzisz w domu ❓ Nudzisz się ❓ Robisz selfie na Insta, chcesz za to zgarnąć fajną nagrodę ❓ Pokaż nam swoje emocje ❗️

Zrób sobie fotkę i weź udział w naszym konkursie, który kierujemy do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Miasto Legnica

Zwycięzcy konkursu otrzymają wypasione nagrody, które ufundowali:
 
Miasto Legnica
Leroy Merlin Polska
Decathlon Legnica
 
Regulamin konkursu i szczegółowe informacje znajdują się na naszym portalu internetowym www.team.legnica.eu
 
W trosce o Miasto.
W trosce o Ciebie.
Twój Team - #TEAMLegnica
 

Miło nam poinformować o tym, że w ostatnim czasie Marcelina Kubiak - uczennica klasy 2CG naszego Liceum zdobyła wyróżnienie na festiwalu Kolęd i Pastorałek. Do Festiwalu Marcelina przygotowywała się pod kierunkiem Pana Pawła Lenara działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach. Wyróżnienie Marceliny we wspomnianym festiwalu jest tym bardziej cenne ponieważ miał on charakter ogólnopolski i uczestniczyło w nim - jak podają organizatorzy 816 wykonawców. Gratulujemy Marcelinie tego osiągnięcia oraz zapraszamy do wysłuchania kolędy " Nie było miejsca dla Ciebie", którą zaprezentowała na festiwalu. Marcelina Kubiak wciąż ma szanse na nagrodę publiczności. Wystarczy zagłosować na

Od poniedziałku, 1 lutego br. obowiązują dotychczasowe zasady funkcjonowania szkół i placówek. Zmienione zostały rozwiązania o organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły, wprowadzono możliwość organizowania tzw. próbnych egzaminów szkolnych na terenie szkoły. Uczniowie klas I–III szkół podstawowych oraz dzieci w wychowaniu przedszkolnym kontynuują naukę stacjonarną z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Uczniowie klas IV–VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych do 14 lutego br. będą nadal uczyć się zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Więcej informacji na temat najnowszego rozporządzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.
 
 

logo bip