Wycieczka do parku

W piękny, słoneczny poranek, 29 października klasa 2a wybrała się na wycieczkę do pobliskiego parku na poszukiwanie jesieni. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie i niezwykle piękne, jesienne barwy. Rozpoznawały drzewa i ich owoce, najpopularniejsze gatunki roślin oraz zwierząt żyjących w parku. Każdy uczestnik wyprawy wykonywał odpowiedni zapis i ilustrację na swojej karcie pracy. Dzieci z zapałem zbierały kolorowe liście oraz gromadziły inne skarby jesieni.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie

1635608361139.

 

Mega Misja – edukacja cyfrowa

Klasa 3a przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do programu edukacji cyfrowej w ramach projektu Fundacji Orange. MegaMisja to 10-miesięczny cykl zajęć, w którym pomagamy dzieciom zadbać o swoją równowagę i bezpieczeństwo online. Celem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków cyfrowych. Dzieci „uczą się, jakie treści można publikować w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety, praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w sieci, dbać o internetowe maniery, zabezpieczać urządzania i jak zachować umiar w spędzaniu czasu online”.

Więcej szczegółów na stornie fundacji https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/megamisja
Pierwszy blok zajęć – korzystanie z informacji, czyli kompetencje dotyczące źródeł informacji, odróżnianiu mediów wiarygodnych od niepewnych i znajdowaniu informacji – już za nami. Pracując w parach, w grupach i zespołowo wykonywaliśmy stawiane przed nami zadania i zdobyliśmy pierwszą nagrodę - kreatywny zestaw plastyczny.

MM

Bal Wszystkich Świętych

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-5 Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka w Legnicy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 28 października 2021 r. od godz. 15.00 do godz. 17.00 w holu zielonym w Centrum.


Obowiązują przebrania za świętych lub aniołów!

Bal Wszystkich Świętych 2

Bezpieczny Internet - jak ominąć zagrożenia

BEZPIECZNY INTERNET

13 października uczniowie klasy 3a oraz 3b wzięli udział w spotkaniu z policjantem Komendy Miejskiej w Legnicy.

Celem prelekcji było uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu, zapoznanie ich z zasadami bezpieczeństwa oraz kształtowanie świadomego, mądrego użytkowania mediów. W czasie wykładu uczniowie uświadomili sobie, że nie należy być nadmiernie ufnym w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie, dowiedzieli się, że stałe przebywanie na portalach społecznościowych, gry i filmiki niekorzystnie wpływają na psychikę i relacje koleżeńskie oraz rodzinne. Wielkim zaskoczeniem dla niektórych młodych odbiorców okazał się fakt, że tak naprawdę nie są anonimowi w Internecie i muszą brać odpowiedzialność za komentarze, które w sieci zamieszczają. Oprócz wysłuchania prelekcji uczniowie obejrzeli też filmy, które w barwny sposób pokazały, jaki wpływ na życie może mieć nieumiejętne korzystanie z Internetu.

ghghg

Pierwszy weekendowy wyjazd ojców z dziećmi

8 października odbył się po raz pierwszy weekend wyjazdowy ojca z dziećmi. Miejscem naszego pobytu była urocza miejscowość - Przysieka. Tatusiowie wraz ze swoimi dziećmi spędzili czas na wspólnych zabawach, ognisku wędrówkach górskich.  Odbyły się także warsztaty, konferencje. Ważnym punktem programu była wspólna Eucharystia i modlitwa. W niedzielę po południu nadszedł czas powrotów. W przyszłości planowany jest kolejny wyjazd, tym razem pojadą mamy ze swoimi dziećmi.

245163933 3042715802615200 2892293140749649102 n

  logo LS