WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY! - od historycznego zawołania mija już 230 lat

Najmłodsi uczniowie właśnie wrócili do nauki stacjonarnej. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli zatem okazję świętować nie tylko w domu, ale także w szkole. Dzieci wykonały szereg prac, które pozwoliły im odnowić wiedzę o symbolach narodowych, dowiedzieć się, co to znaczy konstytucja, kiedy była uchwalona po raz pierwszy i jak wtedy wyglądały granice naszego państwa. Uczniowie i nauczyciele uczcili te święta odświętnym strojem oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 

 

Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

 

Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym. Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Dzięki decyzji rządu stopniowo, przez cały maj, do stacjonarnej pracy będą wracały poszczególne szkoły i placówki.

Ogólne zasady, czyli kto i kiedy wraca do nauki stacjonarnej

Od 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wracają do nauki stacjonarnej w szkole. Uwaga! Działalność pozostałych szkół i placówek do 16 maja br. pozostaje bez zmian (kształcenie na odległość), w tym również w zakresie praktycznej nauki zawodu. Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.). Od 31 maja br. wszyscy uczniowie i słuchacze uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

źródło gov.pl

 

Nowenna do Ducha Świętego przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych i ósmoklasisty

Już za niedługo, bo od 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne a od 25 maja egzaminy ósmoklasisty. Zgodnie z maksymą, św. Ignacego Loyoli „Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie”. Chcemy pomóc naszym maturzystom w egzaminach. Oczywiści na tyle ile mogli nauczyciele pomogli Wam w pracy teraz wszystko zależy od waszego przygotowania się do egzaminów. Ale św. Ignacy zachęca do zaufania Bogu i modlitwy. Dlatego od 25 kwietnia do 3 maja w kaplicy szkolnej (Centrum) o godzinie 19.30 rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do Ducha Świętego w intencji maturzystów i ósmoklasistów. Nowenna będzie transmitowana na koncie facebooka naszej szkoły. Zachęcamy maturzystów, ósmoklasistów, uczniów szkoły oraz wychowańców i nauczycieli do uczestnictwa w nowennie w kaplicy szkolnej.

 

Ogłoszenie wyników Konkursu Kaligraficznego

Zakończył się zapowiadany Konkurs Kaligraficzny. Tematem kaligrafowania były teksty literatury polskiej: wiersz Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” wykonany przez najmłodszych uczestników (klasy I – III), fragment „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy przedstawiony przez uczniów klas IV – VI oraz fragment dowolnego utworu literackiego wybranego przez uczniów w najstarszej kategorii wiekowej (klasy VII – VIII).

Do kursu przystąpiło 55 uczniów z 6 szkół podstawowych.

Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu tekstu w sposób samodzielny, estetyczny i przykuwający uwagę. Teksty mogły zostać ozdobione iluminacjami (inicjałami, bordiurami, miniaturami) na wzór starodruków. Szczególne uznanie należy się uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 19, którzy swoje prace wykonali w ograniczonym czasie 45 minutowej szkolnej sesji konkursowej w całości samodzielnie i na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy pamiątkowe, a laureaci i wyróżnieni dyplomy oraz nagrody.

Termin rozstrzygnięcia konkursu, wyznaczony w regulaminie konkursowym, uległ zmianie ze względu na wprowadzenie obostrzeń i przejście na naukę zdalną. W związku z nadal trawiącymi ograniczeniami, wynikającymi z pandemii informujemy, że uroczystość podsumowania konkursu oraz wręczenie laureatom nagród odbędzie się (o ile będzie taka możliwość) po powrocie do nauki stacjonarnej (termin zostanie ogłoszony). Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom za przygotowanie etapów szkolnych oraz dostarczenie lub przesłanie prac.

Laureaci:

klasy I – III

Mistrz Kaligrafii – Wiktoria Jaśnikowska SP 19

Wicemistrz Kaligrafii – Milena Dziurzyńska SP 9

Wyróżnienia – Natalia Mic SP 9, Tomasz Majewski Miłkowice,

Natalia Sikorska SP im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy

klasy IV – VI

Mistrz Kaligrafii – Gracjan Kulej, SP Niedźwiedzice

Wicemistrz Kaligrafii – Edyta Rafa, SP 9

Wyróżnienie – Szymon Lipski

klasy VII – VIII

Mistrz Kaligrafii – Kinga Matusik SP im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy

Wicemistrz Kaligrafii – nie przyznano

Wyróżnienie – nie przyznano

Gratulujemy uczestnikom.

Więcej zdjęć z konkursu na naszej  facebookowej stronie.

 

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia

Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw.

Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.
Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia. Od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas I-III, ale też z pozostałych klas z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego, będą uczyć się zdalnie.

 

logo bip