Pierwsze dostawy

Jesteśmy już po zakupach w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pierwsze paczki z zamówionymi pomocami naukowymi do wyposazenia naszego Laobratorium przyszłości już przyszły. Niedługo dotrze do nas pozostały sprzęt i rozpoczniemy naukę i zabawę ze wspaniałymi pomocami z Programu Laboratoria Przysżłości. 

 

O Programie

 

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w ramach Programu Laboratoria przyszłości. Kilka słów o samym programie.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

 

 

  logo LS strona tytulowa wersja finalna 1 proc