Nasza szkoła bierze udział w projekcie Rodzina Rodzinie. Pomagamy finansowo rodzinie Josepha Francois Abdel Nour z Syrii, ale również pamiętamy o nich w modlitwie.  W dniu 9 listopada przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, a 13 listopada sprzedawaliśmy ciasta. Cały dochód był przeznaczony na pomoc tej rodzinie. Udało nam się zebrać 1028,10 zł. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

Wspólnota naszej szkoły uroczyście obchodziła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczyste obchody rozpczęła Msza św. w intencji ojczyzny oraz walczących za wolność Polski. W trakcie mszy św. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas zbierali ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z Aleppo. Po mszy św. odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała swój występ prezentując jedną pieśń patriotyczną.

Uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do powiatowego etapu konkursu zDolny Ślązak

w bloku matematyczno - fizycznym - czterech uczniów

w bloku humanistycznym - dwóch uczniów.

Sedecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu

 

 

 W 40. rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Apostolską dziękowaliśmy Bogu za Św. Jana Pawła II, za wielkie dobro, jakiego dokonał dla naszej Ojczyzny i innych krajów.  Przy pomniku świętego bardzo radośnie śpiewaliśmy, m.in. (oczywiście) „Barkę”.

W Dzień Edukacji Nrodowej weselej na lekcjach i poza nimi. Wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom życzymy samych sukcesów i realizacji zamierzonych celów.

godło

logo bip