Kolęda w klasztorze i naszej szkole

6 stycznia, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie jest czasem kolędy w naszych franciszkańskich klasztorach. We wspólnotach franciszkańskich jest to bardzo ważny element świętowania. „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami” – pisze św. Jan. Tak i my czekamy, aby on ze swoim błogosławieństwem, nie tylko był naszym gościem, ale zamieszkał wraz z nami. Stawał się domownikiem i mistrzem naszego życia. Wynika to bezpośrednio z reguły zakonu, w której czytamy: „zachowywać Ewangelię Jezusa Chrystusa”. Tak, jak każdy z nas jest inny i wykonujemy zróżnicowaną pracę. Jednak jako wspólnota przyjmujemy błogosławieństwo Pana i prosimy, aby z tej różnorodności dźwięków osobowości stworzył symfonię uwielbienia Boga na modlitwie, w pracy, wspólnym życiu codziennym. Każdy z nas czeka na błogosławieństwo i poświęcenie celi, a tak naprawdę na utwierdzenie w zaufaniu Bożej Opatrzności. Czy w zdrowiu, czy w chorobie, czy w pracy, czy wypoczynku… Zawsze przecież należymy do Pana. Dla nas jest to też moment obdarowania. Z taką świadomością przyjęliśmy Kolędę w naszych szkolnych murach wypraszając łaskę Bożego błogosławieństwa dla naszej Szkolnej Wspólnoty czyli dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników szkoły oraz dzieci i młodzieży uczęszczającej do naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego. W tym roku klasztornej kolędzie przewodniczył O. Zdzisława Tamioła - gwardian naszej franciszkańskiej wspólnoty. Na początku kolędy w kaplicy klasztornej po zakończeniu wspólnej modlitwy zgodnie z tradycją nastąpiło losowanie patronów i dewizy na najbliższe 12 miesięcy dla klasztoru, parafii oraz poszczególnych braci. Tak więc patronem naszej Parafii na nowy rok wylosowany został św. John Henry Newman, patronem zaś Klasztoru bł. Jose Sanchez del Rio - męczennik. Natomiast patronem naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego bł. Pier Giorgio Frassati. Wspólne kolędowanie zakończyliśmy śpiewem pastorałek przyjmując z rąk O. gwardiana słowa zachęty do dalszej gorliwej pracy oraz dar Bożego błogosławieństwa.

Więcej zdjęć na naszej  facebookowej stronie.

logo bip