Witamy wakacje

Wakacje to powrót do utraconego raju.. Jak to się dzieje, że przywracają nam tyle siły w tak krótkim czasie? Nasze ciało wymaga nowych bodźców, odświeżenia, różnicy. Czy jednak tylko ten element decyduje o radości wszystkich z nadejścia wakacyjnego czasu?. Wakacje to przede wszystkim wielka zmiana. Zmieniamy otoczenie, codzienne zwyczaje, dotychczasowy rytm i styl życia, poznajemy nowych ludzi i nowe miejsca. Wakacyjny nastrój wpływa wydatnie na to, że bawimy się dobrze. Ważna jest możliwość bliskiego kontaktu z naturą. Kontemplacja piękna natury „odświeża” nas duchowo i pozwala naprawdę BYĆ, a nie tylko MIEĆ. Kiedy podziwiamy górskie widoki lub obserwujemy fale nad brzegiem morza oddajemy się właśnie takiej kontemplacji.

Człowiek potrzebuje odpoczynku dla ciała, ponieważ jego siły i wydolność są ograniczone, ale potrzebuje także odpoczynku dla duszy – od złych emocji, od stresu, obowiązków, nacisków i dla umysłu – od nadmiernego wysiłku intelektualnego. Warunkiem tego jest dobre wykorzystanie czasu. Coś się kończy i coś się zaczyna. Taka jest prawda o tym, czego doświadczamy a co jest tak bardzo nieuchwytne jak właśnie czas. Nieuchwytne, ale ważne. Pan Jezus uczy nas mądrego wykorzystania czasu. Mówi nam jak jest to bardzo ważne na dziś i na przyszłość. Tego powinniśmy się uczyć nie tylko w szkole.

Niech w tym z pomoże naszym dzieciom i młodzieży regularne uczestnictwo w Niedzielnej Eucharystii, o której nie można zapomnieć w czasie wakacji, codzienna modlitwa oraz sakrament pokuty. Niech te praktyki wpisują się w czas wakacyjnego wypoczynku. Kończąc rok szkolny dziękujemy Bogu za wszystko, zarówno za wiedzę, która jest przekazywana w szkole, jak i za wiarę, bez której człowiek jest duchową ruiną. Za dobre świadectwa, które są wynikiem pracy oraz za uczciwie zdobywane dobre stopnie, które znajdą się na świadectwach. Z takiej postawy, uczciwej pracy i nauki rodzi się prawdziwa radość.

Życzymy wszystkim dobrego, wakacyjnego wypoczynku, regeneracji sił do dalszej nauki i pracy, oraz bezpiecznego powrotu z wakacji. Szczególne podziękowania kierujemy również pod adresem nauczycieli, wychowawców i katechetów, którzy wkładają wiele serca w nauczanie naszych dzieci i przekazywanie im szerokiej wiedzy.

Niech odpocznie ciało i duch. Szczególne błogosławieństwo Boże niech nam towarzyszy w każdy czas wakacyjnego wypoczynku. Tak, więc starajmy się wykorzystać czas wakacyjnego wypoczynku.
 
Życząc  jeszcze raz uczniom a także wybierającym się na wakacyjny wypoczynek udanych i radosnych wakacji przypominamy, że Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu odbędą się wg. następującego porządku: dla klas ósmych – w czwartek, 24.06. o godz. 16:00, a dla pozostałych klas szkoły podstawowej i liceum - w piątek, 25.06. o godz. 10:00.
 

logo bip