REKRUTACJA 2023

Trwa nabór uczniów
do PIERWSZEJ KLASY szkoły podstawowej

Liczba miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń

Wszystkie informacje o rekrutacji dostępne są TUTAJ 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
w godz. 8:00-15:00 pod numerem 725 155 345

 

Przekaż 1,5% podatku

Zachęcamy do przekazania na rzecz naszych szkół odpisu 1,5% od podatku. Więcej informacji w zakładce Podaruj 1,5%

 

Moje miasto - moja mała ojczyzna

Każdy z nas, oprócz tego, że ma Wielką ojczyznę – Polskę, jest też częścią małej ojczyzny - swojego miejsca zamieszkania, w którym się urodził i z którym jest bardzo związany. Uczniowie klasy 3a mogli świadomie i aktywnie uczestniczyć w życiu wspólnoty lokalnej, w zachowaniu i pomnażaniu dziedzictwa kulturowego, wykonując zadanie projektowe pt.: Moje miasto – moja mała ojczyzna” Realizując projekt, polegający na przygotowaniu konspektu informacyjnego w wybranej przez siebie formie, uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o rodzinnym mieście i regionie oraz utwierdzili się w przekonaniu o odpowiedzialności każdego z nas za przyszłość rodzinnego miasta.

Więcej zdjęć na Facebooku.

Kółko plastyczne - drzewo na płótnie

Każde nasze zajęcia mają jakiś temat. Dzisiaj tematem naszych zajęć był obraz na płótnie "DRZEWO" przy użyciu farb, płatków kosmetycznych, piór, sznurka, drewna, waty. Zawsze zaczynam od tego, aby ten temat dzieciom przybliżyć. Robię to w formie małego wykładu i pogadanki. Sprowadza się to do omówienia np. wizerunku i twórczości czy też kierunku w sztuce, zagadnienia plastycznego bądź nowej techniki. Często temat poddaję burzy mózgów, w trakcie której rodzą się niesamowite pomysły. Wyobraźnia dzieci jest wielka i nieograniczona trzeba tylko ją odpowiednio rozbudzić. Później oczywiście dzieci tworzą nie samowite pracę plastyczne ramach których zamieniają się w artystów tworząc ciekawe obrazy. Była to fajna zabawa, którą na pewno jeszcze nie raz powtórzymy.

Więcej zdjęć na Facebooku.

Dzień Życia konsekrowanego

W związku z 27 rocznicą, ustanowionego przez św. Jana Pawła II, Dnia Życia Konsekrowanego gościliśmy w naszej szkole s. Martę ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, która wraz z o. Piotrem przybliżyła nam zasady życia zakonnego ofiarowanego Bogu.

Więcej zdjęć na Facebooku.

  logo LS strona tytulowa wersja finalna 1 proc