Wycieczka do fabryki bombek

Dzieci z klasy 1a , 1b, 2a i 3a wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek w Złotoryi.
Na początek dzieci wzięły udział w warsztatach zdobienia bombek. Każdy z nas mógł tworzyć fantazyjne wzory według własnego pomysłu. Na zakończenie warsztatów wszyscy dostali na pamiątkę ozdobione przez siebie bombki.
Dalszym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki. Tutaj mogliśmy zobaczyć jak wygląda  cały proces powstawania ozdób choinkowych.
Rozpoczęliśmy od sali , w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie, tutaj bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu.
Po wyjściu z fabryki udaliśmy się do sklepu, gdzie zobaczyliśmy bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży. Tam dzieci zrobiły sobie zakupy.
Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła nas w atmosferę Świąt.

Wyjście do Ekobiblioteki

13.11.2019 dzieci z klasy 1 a i b wybrały się do Ekobiblioteki w Legnicy na lekcje biblioteczną na temat ekologii. Dzieci dowiedziały się co to jest ekologia, na czym polega. Obejrzały film oraz rozwiązały krzyżówkę. Uczniowie poznali również zawód bibliotekarza. Dzieci były aktywne , chętnie odpowiadały na pytania. Zajęcia podobały się dzieciom, dlatego nasze spotkania w Ekobibliotece bedą kontynuowane.

Bezpieczni w drodze do szkoły

Uczniowie klas 1-4 SP we wrześniu uczestniczyli na terenie naszej szkoły w spotkaniu z policjantką Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Głównym celem spotkania było pogłębienie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Sierżant szt. Iwona Danielewicz mówiła, jak należy się poruszać po przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni, a także o tym, jak ważne jest noszenie światełek odblaskowych. Policjantka przypomniała dzieciom o numerze alarmowym i wytłumaczyła, w jaki sposób należy z niego korzystać. Dużo radości przyniosła naszym uczniom możliwość przymierzenia i obejrzenia poszczególnych części wyposażenia policjanta – kajdanek, czapki, lizaka, latarki. Nasi podopieczni mogli utrwalić swoją wiedzę w czasie projekcji bajki edukacyjnej.

„REFLEKSJE PRZY JEZUSIE” – KSIĄŻKA OJCA JÓZEFA SZAŃCY

„REFLEKSJE PRZY JEZUSIE” – KSIĄŻKA OJCA JÓZEFA SZAŃCY

            Z okazji Jubileuszów Ojca Józefa Szańcy OFMConv. (75 lat życia i 50 lat kapłaństwa) ukazała się książka zatytułowana „Refleksje przy Jezusie”. Jest to zbiór wybranych katechez, które Ojciec Jubilat wygłosił w Magazynie Rodzin Katolickich na antenie Radia Plus Legnica.

   Publikację otwiera Słowo wstępne Księdza Biskupa Marka Mendyka i tekst Księdza Jarosława Kowalczyka „O Ojcu Józefie Szańcy słów kilka...”. W dalszej kolejności znajduje się wspomnienie Pana Stanisława Obertańca - dyrektora Radia Plus Legnica pt. „Ojciec Józef Szańca w Radiu Plus Legnica”.

   Następnie można przeczytać informacje o Autorze oraz życiorys Ojca Jubilata „Rozpoznawanie Bożego planu”.

   Część zasadniczą stanowią katechezy. Jest ich 80. Dotyczą wielu niezwiązanych ze sobą tematów. Pochodzą z różnych lat. Są krótkie, napisane prostym, przystępnym językiem.

   Na końcu są zamieszczone zdjęcia związane z posługą Ojca Józefa w Legnicy. Jest ich 41. Pochodzą one ze zbiorów prywatnych Autora, z archiwum Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy oraz z archiwum Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej.

   Okładkę zaprojektował dk. Emilian Gwiżdż. Widnieje na niej krzyż franciszkański otoczony symbolami odnoszącymi się do katechez zawartych w publikacji.

   Książka została wydana w serii „Biblioteka Diecezji Legnickiej” pod numerem 76. Jej wydawcą jest Diecezjalne Centrum Edukacyjne w Legnicy.

   Osoby, które wzięły udział w uroczystości w dniu 30 listopada 2019 roku, otrzymały tę książkę jako prezent od Ojca Józefa z podziękowaniem za okazywaną życzliwość. Dziękujemy przedstawicielom Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Absolwentów, którzy uczestniczyli w radosnym świętowaniu.

           Zachęcamy do lektury "Refleksji przy Jezusie".

godło

logo bip