Wycieczka do Wrocławia

14.01.2020r. dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wrocławia.  Na dzieci czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich był spektakl "Wąż" w Teatrze Lalek. "Wąż" to opowiedziana współczesnym językiem, pełna humoru historia przyjaźni, która połączyła trzech zupełnie różnych bohaterów. Dzieci były bardzo zaciekawione spektaklem. Kolejną atrakcją była wizyta i warsztaty w Manufakturze Lizaków i Cukierków. Dzieci mogły zobaczyć jak produkowane są lizaki. Każde dziecko samodzielnie zrobiło dla siebie lizaka. Dzieci bardzo się cieszyły, że mogą na chwile stać się producentami takich słodkości. Wycieczka była bardzo udana :)

Zabawa na lodowisku

 Zajęcia z wychowania fizycznego to nie tylko: gimnastyka, gry zespołowe czy zajęcia w terenie. W okresie zimowym uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Legnicy bardzo często wychodzą na sztuczne lodowisko przy ulicy Sejmowej. W czasie zajęć uczą  się i doskonalą  jazdę na łyżwach. Wyjście na lodowisko to nie tylko zajęcia ale również świetna zabawa. Pozdrawiamy i zapraszamy do ślizgania:)

Sukces w konkursie "Chcieliśmy wionej Polski"

Antoni Adamowicz zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Chcieliśmy wolnej Polski". Bardzo się cieszymy i gratulujemy Antoniemu, jego Rodzicom i nauczycielowi!

Boże Narodzenie 2019

Spotkanie wigilijne

19 i 20 grudnia uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej spędzili czas w szkole w świątecznej atmosferze. W klasach zostały zorganizowane spotkania świąteczne. Były kolędy, ciasto, owoce i inne potrawy związane z czasem Bożego Narodzenia. Uczniowie, ich rodzice i wychowawcy mieli okazję złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i porozmawiać przy wspólnym stole.

godło

logo bip