Po słonecznych wakacyjnych miesiącach zaczynamy nowy rok szkolny. Minął radosny czas wakacji i rozpoczął się nowy rok szkolny. Czas wytężonej pracy i szkolnych obowiązków. 
 
O owocne wykorzystanie wszystkich możliwości, aby ten proces mógł się dokonywać modliliśmy się całą Wspólnotą Szkolną w czasie Mszy świętej o godz. 10.00, której przewodniczył Wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów z Krakowa O. Mariusz Kozioł. Wszystkich zgromadzonych na Eucharystii przywitał O. Zdzisław Tamioła – proboszcz parafii.
 
O. Mariusz nawiązując do rozpoczynającego się nowego roku szkolnego zwrócił uwagę na znaczenie tego wyjątkowego czasu formowania umysłów i serc a także ducha. To jest czas dany nam przez Boga. Dobrze zrozumieli to współpatronowie szkoły błogosławieni męczennicy O. Zbigniew Strzałkowski oraz Michał Tomaszek. Bł. O. Zbigniew często powtarzał, że życia nie można zmarnować. 
 
Poprzez wytrwałą pracę w szkole i angażowanie się w zajęciach w domu wyrazicie także miłość i wdzięczność Panu Bogu, który was zaprasza do pomnażania talentów, rozwijanie zainteresowań, pokonywanie trudności oraz żywe świadectwo wiary. Kończąc homilię O. Wikariusz na ten wyjątkowy i wymagający czas pracy  życzył nauczycielom, wychowawcom, katechetom, rodzicom oraz uczniom Bożego błogosławieństwa zawierzając jednocześnie ich pracę opiece bł. Zbigniewa i Michała – franciszkańskich męczenników z Peru. Po zakończonej Mszy świętej uczniowie udali się do klas szkolnych na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.
 

  logo LS