Wystawa „Zapomniane dziedzictwo dawnych ziem polskich na Wschodzie”, przywieziona z Krakowa przez Fundację „Brat Słońce”.

20.11.2018 byliśmy z wizytą w Ośrodku Edukacyjno-Opiekuńczym "Samarytanin" Caritas Diecezji Legnickiej. Wspólnie z pensjonariuszami śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

15-16 listopada 2018 roku!  2 paryskie intensywne dni! Paryż powitał nas lekką mgłą, co spowodowało, że Wieża Eiffle'a  wydawała się jeszcze bardziej romantyczna i nieosiągalna...Zwiedziliśmy wszystkie "wielkie gwiazdy" Paryża: katedrę Notre-Dame, Louvre, Muzeum Impresjonistów, białą, pięknie oświetloną bazylikę Sacré Coeur, Panteon, Łuk Triumfalny, Dzielnicę Łacińską ze słynną Sorboną. Byliśmy na cmentarzu Père Lachaise u Szopena i Edidh Piaff. Wypiliśmy kawę na Polach Elizejskich, płynęliśmy statkiem po Sekwanie i zdobyliśmy Wieżę Eiffle’a! Ileż wspomnień!

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Rodzina Rodzinie. Pomagamy finansowo rodzinie Josepha Francois Abdel Nour z Syrii, ale również pamiętamy o nich w modlitwie.  W dniu 9 listopada przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy, a 13 listopada sprzedawaliśmy ciasta. Cały dochód był przeznaczony na pomoc tej rodzinie. Udało nam się zebrać 1028,10 zł. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy.

Wspólnota naszej szkoły uroczyście obchodziła 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczyste obchody rozpczęła Msza św. w intencji ojczyzny oraz walczących za wolność Polski. W trakcie mszy św. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas zbierali ofiary, które zostaną przeznaczone na pomoc rodzinie z Aleppo. Po mszy św. odbył się przegląd pieśni patriotycznych. Każda klasa przygotowała swój występ prezentując jedną pieśń patriotyczną.

godło

logo bip